O mně

Nyní

Věnuji se výrobě stolních her pro děti. Od samého nápadu na hru, způsobu provedení, designu a konečného zpracování.

Hry jsem původně začala vyrábět ze dřeva, z materiálů mám dřevo nejradši, nyní se ale věnuji i výrobě dětských stolních her z plastu, výrobě nástěnných hodin do celého bytu, zajímám se i o výrobu šperků, z nichž všechny „vycházejí z herních komponentů“.

Celou svou tvorbu navzájem propojuji, v mé tvorbě se snažím a zajímá mě, aby veškeré prvky spolu nějak souzněly a vytvářely určitý celek. Všechny vzniklé produkty vnímám jako určitý celistvý proces, který plyne v čase…, moji tvorbu tak vystihuje název „LUCKY 4 D“ – od Didaktiky – k Designu – od Dětí – k Dospělým.

Věnuji se nyní hrám, které ze stolu posílám na zeď, hry se tak stávají současně dekoracemi, a „žijí“s dětmi i na stěnách interiéru.

Mojí novinkou je také kolekce šperků „Pohraj si se mnou“ – přidávám tak hrám širší rozměr. Herní prvky, s nimiž si děti i dospělí mohou hrát, se zároveň stávají součástí šperků.

Do interiéru nabízím i hodiny na zeď, dětem i dospělým.

Kromě výroby stolních her ještě pracuji v ZŠ Porg v Krči, kde již 5. rokem vedu dětský kroužek ruční práce a stolní hry – mám tak možnost své nápady vnášet mezi děti a vnímat i jejich reakce a připomínky na mé vznikající hry.

Začátky mojí tvorby

Projekt „Barvy do tmy“ – rok 2008

Účelem projektu bylo vytvořit dětem didaktické i zábavné pomůcky, vznikly tak mé první hmatové desky, knížky pro nevidomé děti s Braillovým písmem, pexesa, domina, rébusy, stolní hry a kvízy. Pro Asociaci rodičů a přátel dětí nevidomých a slabozrakých v ČR, o. s. jsem vyrobila knížky pro děti s postižením zraku. (Tactus – projekt podpory hmatově ilustrovaných knížek pro nevidomé děti). Vznikla tak kniha O zatoulané kuličce, aneb putování s hliněnkou, dále kniha Berušky, Kryštof, Motýlci, Závody a Rozárka. Také jsem vytvořila šitou hru Bludiště, která v r. 2018 získala ocenění Správná hračka, tuto hru si je možné  u mě objednat. Její fotografii, zároveň i  didaktické pomůcky na vyžádání zašlu mailem.