O mně

Nyní

Věnuji se výrobě stolních her pro děti. Od samého nápadu na hru, způsobu provedení, designu a konečného zpracování.

Hry jsem původně začala vyrábět ze dřeva. Mám ho nejraději. Věnuji se ale i výrobě dětských stolních her z plastu.  Jako doplňkem mé tvorby jsou i šperko-hry, tedy šperky, s kterými si pohrajete.

Všechny vzniklé produkty vnímám jako  proces, který plyne v čase…, moji tvorbu tak nejlépe vystihuje název „LUCKY  4 D“ – od Didaktiky – k Designu – od Dětí – k Dospělým.

Věnuji se nyní hrám, které ze stolu posílám na zeď, hry se tak stávají současně dekoracemi, a „žijí“ s dětmi i na stěnách interiéru.

Do interiéru nabízím i hodiny na zeď.

Začátky mojí tvorby

Projekt „Barvy do tmy“ – rok 2008

Účelem projektu bylo vytvořit dětem didaktické i zábavné pomůcky, vznikly tak mé první hmatové desky, knížky pro nevidomé děti s Braillovým písmem, pexesa, domina, rébusy, stolní hry a kvízy. Pro Asociaci rodičů a přátel dětí nevidomých a slabozrakých v ČR, o. s. jsem vyrobila knížky pro děti s postižením zraku. (Tactus – projekt podpory hmatově ilustrovaných knížek pro nevidomé děti). Vznikla tak kniha O zatoulané kuličce, aneb putování s hliněnkou, dále kniha Berušky, Kryštof, Motýlci, Závody a Rozárka. Také jsem vytvořila šitou hru Bludiště, která v r. 2018 získala ocenění Správná hračka, tuto hru si je možné  u mě objednat. Její fotografii, zároveň i  didaktické pomůcky na vyžádání zašlu mailem.