Dětské stolní hry

Motto: „ZABAVIT DĚTI JE UMĚNÍ“

Dětské hry jsou moje srdeční záležitost.

Nejprve jsem  začínala s výrobou prototypů hmatových desek a nejrůznějších barevných rébusů, hlavolamů a hmatových pexes a knížek pro děti.

Všechny vzniklé produkty vnímám jako určitý celistvý proces, který plyne v čase…, moji tvorbu tak vystihuje název „LUCKY 4 D“ – od DIDAKTIKY – k DESIGNU – od DĚTÍ – k DOSPĚLÝM.

Dětské stolní hry jsem od jejich vzniku ve svých myšlenkách téměř nikdy neopustila, přestože byly pro jiná zaměstnání často odloženy, ponechány například na naší chalupě na půdě. Po nějaké době jsem se k nim stejně vždy vrátila, „oprášila“ je a přivezla zpět do Prahy. Začala jsem postupem času hry zdokonalovat, upravovat, přetvářet, i měnit jejich materiály nebo je spolu kombinovat.

Pokračující tvorba a hlavně nové nápady ve mě vždy rozpalovaly něco nesmírně živého, energického a smysluplného. Velmi mě těšilo, když právě vymyšlená hra, i kdyby jen prototyp, se stal hlavní náplní zábavy dětí v družině nebo v kroužku pro děti. Děti se tak v průběhu celého období mé tvorby staly velkým „parťákem“ a dokonce i posuzovatelem mých her. Věnuji se převážně hrám pro děti malé, tedy předškolního a raně školního věku.

Většinu her mám založenu na herní konzoli a hrací kostce, číselné a barevné. Měla jsem nejen u svých synů, ale později i při práci v družině a škole možnost se přesvědčit o tom, že snad každé malé dítě je v podstatě nedočkavý človíček, který se těší na výhru, na štěstí, na nečekanou radost z právě padlé „šestky“. V mé nabídce her tudíž najdete převážně hry pro malé soutěživé a nedočkavé „prvňáčky“.  Nevymýšlím hry časově náročné ani strategické, můžete v nich akorát najít didaktický podtext.

Nyní se věnuji hrám, které ze stolu posílám na zeď, hry se tak stávají současně dekoracemi a „žijí“s dětmi i na stěnách interiéru.